Ragdoll (Eufrat)
Chovatelská stanice koček plemene Ragdoll
FAELIS*CZ
Kočka má bohatou slovní zásobu, my jsme příliš zaostalí, abychom jí rozuměli.

O chovatelské stanici koček Faelis - plemeno Ragdoll

Chovatelská stanice koček Faelis chová plemeno Ragdoll. Chovu Ragdoll kočky se věnuji od roku 2002 a snažím se chov dělat co nejlépe se vším, co k němu patří. V dnešní době to je mimo jiného spousta zdravotních testů chovných koček, účast na výstavách atd....

Kde a jak s našimi kočkami žijeme...


Prestiž a uznání chovatelské stanice si nikde nekoupíte, k tomu se můžete dopracovat jen krok za krokem dobrou a poctivou chovatelskou prací.
Říkat sám o sobě jak jste dobrý je k ničemu, to druzí vás mají takto soudit a pak se teprve můžete cítit jako dobrý chovatel. Ne nadarmo se odpradávna říká, že sebechvála smrdí :o)
V chovatelství se člověk stále učí něčemu novému a neustále se setkává s věcmi, s kterými ještě neměl žádnou zkušenost a musí se s nimi poprat.
Chovatelství nepřináší jen radost z roztomilých koťátek, je to spousta starostí, odpovědnosti, někdy i smutku a až tam kdesi na konci je radost.


Jsem hrdá na to, že o naše koťátka mají zájem i v zahraničních chovatelských stanicích. Mezi země, kde koťátka z chovatelské stanice Faelis žijí patří:

Holandsko, Belgie, Švédsko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Norsko, Slovensko, Rakousko, Španělsko, Itálie, Nový Zéland, Kanada, USA, Finsko, Anglie, Německo, Francie, Brazílie a Černá Hora...

CHS Faelis je registrována v ČSCHK (který patří pod světovou organizaci FIFe) a tím je vázána dodržováním Chovatelského řádu této organizace. V Česku prodávám kočičky do chovu zásadně stejně registrovaným zájemcům, kocourky jen na mazlíčky.
Všechna koťata prodávám vždy řádně naočkovaná a s průkazy původu ve stáří 3 měsíců. Ráda poradím všem, nejen majitelům našich koťátek. Pro svá koťátka chci jen ty nejhodnější páníčky, ale to je myslím sen každého chovatele :o) Kotátkům dávám výbavičku pro první dny v novém domově.Zásadně nesouhlasím s přikřižováním plemene sibiřských koček do plemene ragdoll a s úzkou příbuzenskou plemenitbou.

K názvu naší stanice mne inspiroval francouzský astronom a milovník koček Joseph Jérôme Lefrançois de Lalande, který umístil souhvězdí kočky do hvězdné mapy pod názvem Faelis, avšak to se neujalo.

Copyright by Meesha 2002-2024, PHP webhosting Keep.cz


TOPlist