Ragdoll (Eufrat)
Chovatelská stanice koček plemene Ragdoll
FAELIS*CZ
Malé kotě strhne všechnu radost a pozornost na sebe.

Ragdoll - Zdraví a nemoci

Zdraví je pro člověka to nejcennější a nejinak je tomu u koček a všeobecnně všech živých tvorů. Rozdíl je v tom, že člověk dokáže říct, co ho trápí a kde ho co bolí. To kočka neumí a naopak spíše svoje zdravotní problémy skrývá před okolním světem. Proto je důležité ji sledovat, vnímat její chování a také její celkový vzhled. Každá změna má nějaký důvod a je potřeba na něj přijít.

Nemocí koček je spousta a já se chci spíše s vámi podělit o své zkušenosti než jen popisovat jednostlivé nemoci. Ale samozřejmě je potřeba je znát a tak uvádím odkaz na stránku, kde je toto téma důkladně rozebráno: Kočičí nemoci

Když budu popisovat jakékoliv své zkušenosti, tak to neznamená, že někdo nemohl mít zkušenosti jiné a také také si nechci hrát na chytrou. Vždy platí zásada, že je lepší jedna zbytečná návštěva veterináře než něco promeškat.
Podle mne je první řadě důležitá každodenní zdravotní prohlídka, kterou člověk dělá v podstatě automaticky tím, že kočce zkontroluje a případně otře oči (já používám Opthal Septonex, ale i převařená voda je dobrá), koukne se do uší (já je čistím 1 x týdně pokud není žádný problém - kapky nebo gel koupíte u veterináře). Když kočku nebo kotě vezmu do náruče a pomazlím ji, tak se při tom podívám na zadeček, jestli je pěkně čisťounký. Při hlazení vnímám jaká je srst na dotek, protože změna kvality srsti může být prvním signálem, že něco není s kočkou v pořádku. Když se mi zdá, že srst zhrubla a zamtněla, tak zvýším ostražitost a více kočku sleduji, jestli si nevšimnu nějaké další změny a podle toho se zařídám dál.

Na těchto stránkách Veterinární kliniky NISA jsem našla opravdu ucelnený přehled péče o kočku, sledování jejího zdravotního stavu a popis jednotlivých nemocí.
Vřele doporučuji přečíst!! Péče o kočku a nemoci koček


Copyright by Meesha 2002-2024, PHP webhosting Keep.cz


TOPlist