Ragdoll (Eufrat)
Chovatelská stanice koček plemene Ragdoll
FAELIS*CZ

Ragdoll standart - varietyVšechny barvy ragdolů mohou být vždy jen ve třech varietách:

Colorpoint (genetický kód ss) - jednobarevná srst s tmavými odznaky (nos, uši, ocas a packy)

Mitted (genetický kód S2s) - stejné jako u colorpointa, ale s bílými packami a břichem, s nebo bez plamínku ( bílá linka nebo skvrna na tváři). Bílá srst se musí táhnout bez přerušení od brady až po genitálie.

Bicolor (genetické kódy S2S2 hight mitted, S4s pravý bicolor, S4S2 MHW mid high white, S4S4 HW high white nebo Van)— bílé nohy, bílé obrácené V ve tváři, bílé břicho a někdy bílé skvrny na zádech (množství bílé zpravidla závisí na tom, o kterého bicolora z výše uvedených se jedná).

Ragdoll colorpoint (žádné číselné označení)Ragdoll colorpoint
odznaky: uši, maska, packy, varlata a ocas jsou temnější, s jasně stanovenou barvou. Sliznice nosu a polštářky tlapek plně vybarvené a odpovídající dané barvě. Tělo: viditelný kontrast mezi tělem a odznaky. Hruď, hříva a oblasti brady mohou mít poněkud světlejší vybarvení.
Diskvalifikace přítomnost bílé barvy srsti kdekoliv na kočičím těle.

více foto zde

Ragdoll mitted (číselné označení 04))
Ragdoll mitted
odznaky (s vyjímkou bílé na packách): uši, maska, packy a ocas jsou temnější, s jasně stanovenou barvou. Možnost bílé skvrny nebo proužku (tvar hvězdičky, plamínky, přesýpacích hodin - v celku nebo více skvrn či proužků) v srsti od sliznice nosu nahoru nebo pod nosem. Brada musí být vždy bílá a přechází v kuse do bílého pruhu na břiše, který končí až u genitálií. Přední tlapky jsou rovnoměrně bílé, nejlépe do výše zápěstního kloubu. Zadní nohy jsou bílé ideálně po patní kloub. Sliznice nosu plně vybarvena a odpovídající dané barvě srtsi. Polštářky jsou růžové, může se vyskytnout zabarvený polštářek v barvě srsti. Barva srsti po těle by měla být viditelně světlejší než barva odznaků, na těle barva může mít více odstínů. U koťat a dospělých mladších 2-3 let barvy nejsou plně vyvinuté.
Diskvalifikace absence bílé brady

více foto zde
Ragdoll bicolor (číselné označení 03)
Ragdoll bicolour
odznaky: uši a ocas. V oblasti masky je bílé obrácené V - maximálně po vnější okraj očí, preferována souměrnost tohoto V. Sliznice nosu růžová, polštářky preferovány růžové, ale mohou být zbarvené podle srsti. Na zádech mohou být bílé skvrny, tělo na hrudi, bradě a břiše má být bílé.
Diskvalifikace Rozsáhlá tmavá skvrna na noze/nohách, absence V nebo fleky ve V, absence celého barevného odznaku na hlavě nebo ocase.

více foto zdeCopyright by Meesha 2002-2024, PHP webhosting Keep.cz


TOPlist